„Earthport“ atvyksta į Lietuvą: išduota mokėjimo įstaigos licencija
Lon­do­ne įsi­kū­ru­sios tarp­tau­ti­nių mo­kė­ji­mų bend­ro­vės „Earth­port“ (AIM: EPO) pa­tro­nuo­ja­ma­jai bend­ro­vei Lie­tu­vo­je „Earth­port Pa­yment Ser­vi­ces“ Lie­tu­vos ban­kas iš­da­vė mo­kė­ji­mo įstai­gos veik­los li­cen­ci­ją.

Gavusi licenciją, įstaiga teiks Mokėjimų įstatyme nustatytas mokėjimo paslaugas (kredito pervedimai, mokėjimo priemonių išleidimas, gaunamų mokėjimų apdorojimas). Įstaigos tikslas – pasiūlyti kokybiškas mokėjimo paslaugas bankams, nebankinėms finansų grupėms, elektroninės prekybos įmonėms ir didelėms įmonėms. Vienintelis tiesioginis įstaigos akcininkas yra Jungtinėje Karalystėje licencijuota mokėjimo įstaiga Earthport PLC. Ši bendrovė yra įrašyta į Londono akcijų biržos prekybos sąrašą.

„Tikrai džiaugiamės plėtra Lietuvoje, kurią pasirinkome manydami, kad „Earthport“ yra pakeliui su šalimi, kuri taip suinteresuota auginti savo „fintech“ klasterį. Suteikta licencija yra pirmas žingsnis, leisiantis mums pasinaudoti šios progresyvios jurisdikcijos privalumais“, – teigia Rosie Faulkner, „Earthport“ padalinio Lietuvoje generalinė direktorė.

„Earthport“ atvyksta į Lietuvą tokiu metu, kai šalis tampa vienu pagrindinių finansų technologijų centrų Europoje. 2018 m. čia įsikūrusių bendrovių skaičius išaugo nuo 117 iki 170, o šiame sektoriuje dirba jau apie 2 600 specialistų.

„Lietuvoje „Earthport“ vardas nėra itin gerai žinomas, tačiau globaliu mastu tai įmonė, kuri finansinių technologijų pasaulyje prilyginama „Revolut“ bei „Google Payment“ ir dėl kurios varžosi „Visa“ bei „Mastercard“. Taigi Lietuvos finansinių technologijų ekosistema jau yra ne tik auganti, bet ir tapusi erdve, kurioje pečius surems globalūs sektoriaus milžinai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Bendrovėje „Earthport“, kurios akcijomis prekiaujama Londono vertybinių popierių biržoje, visame pasaulyje dirba daugiau kaip 200 darbuotojų. Jos centrinė būstinė įsikūrusi Londone; bendrovė turi regioninius biurus Niujorke, Majamyje, Dubajuje ir Singapūre. 2018 m. spalį „Earthport“ buvo pripažinta viena iš 50 stipriausių finansų technologijų bendrovių.

„Pritraukiant geriausias finansų technologijų sektoriaus bendroves, mūsų klasteris sulig kiekvienu nauju dalyviu tampa vis stipresnis. „Earthport“, viena pirmaujančių įmonių, kurios siekia palengvinti tarptautinius mokėjimus, yra išties viena stipriausių iš papildžiusių mūsų ekosistemą šiais metais“, – mano „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas.

„Earthport“ pasaulinis mokėjimų tinklas leidžia atlikti operacijas didžiausioms pasaulyje finansų įstaigoms, e. prekybos bendrovėms ir pinigų pervedimo įstaigoms. Bendrovė klientams suteikia prieigą prie pasaulinio mokėjimų tinklo, palaikydama partnerystės ryšius su vietos bankais, per kuriuos klientai tiesiogiai tvarko reikalus naudodamiesi vietos tarpuskaitos paslaugomis, kai lėšos įskaitomos į bankų gavėjų sąskaitas 88 šalyse.