Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Gimtasis kraštasKultūra ir žmonėsŠeima ir sveikataSportasŠvietimasĮdomybėsRinkimų maratonas
ŽMONĖS

Prasmingiausia investicija – ugdyti jaunus talentus 

2018 rugsėjo 9 d. 06:00
Penki iš šešių Tomo ir Dalios Maknickų vaikų apdovanoti neeiliniu muzikiniu talentu (iš kairės): Julius, Justas, Ignas, tėtė Tomas, Greta, mama Dalia sėdi su mažiausiu sūnumi Matu, dešinėje - smuikininko kelią pradedantis Jonas.
Penki iš šešių Tomo ir Dalios Maknickų vaikų apdovanoti neeiliniu muzikiniu talentu (iš kairės): Julius, Justas, Ignas, tėtė Tomas, Greta, mama Dalia sėdi su mažiausiu sūnumi Matu, dešinėje - smuikininko kelią pradedantis Jonas.
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Paskutinės kalendorinės vasaros dienos pavakare į Giedraičių miestelio bažnyčią gausiai rinkosi publika. Čia klasikinės muzikos koncertą surengė talentingi Maknickų šeimos vaikai: pianistas Ignas Maknickas, jo brolis Julius, griežiantis violončele, ir smuikininkė Greta Maknickaitė. Jaunuosius talentus remiantis verslininkas Remigijus Lapinskas pakvietė savo globotinius surengti šventę Giedraičių miestelio bendruomenei.

Koncertai Giedraičių bažnyčioje vyksta jau nebe pirmus metus. Miestelėnai prisimena, jog pernai visi norintys pasiklausyti kviestinių svečių netilpo į bažnyčią, klausėsi koncerto pro atviras bažnyčios duris šventoriuje. Šiais metais suoluose taip pat neliko laisvų vietų, bet niekas dėl to nesiskundė.

„Mintis organizuoti Giedraičių bendruomenei koncertus kilo labai natūraliai – toks mano charakteris, kurį suformavo tėvai. Šeimoje esame bendruomeniški, itin mėgstantys bendrauti žmonės. Tad prieš daugiau nei dešimtį metų, įsigiję čia kitoje ežero pusėje sodybą, pamanėme, jog reikia užmegzti ryšius su Giedraičių miesteliu, jo bendruomene“, – sakė Maknickų šeimos vaikų koncerto organizatorius ir juos remiančio fondo įkūrėjas R. Lapinskas.

Remigijus Lapinskas su žmona yra dideli muzikos gerbėjai, tad jiems ypač malonu, kai gali paremti savo karjerą pradedančius talentingus jaunuolius, pasirinkusius muziko kelią.

Smagi miestelio bendruomenė

Verslininkas prisiminė, kad prieš dešimtmetį įsigijęs netoliese sodybą pirmiausia susipažino su Giedraičių mokyklos bendruomene, jos vadove, vietos kunigu ir kitais čia gyvenančiais žmonėmis, sudarančiais šio istorinio miestelio branduolį. Nors patys save vadina vasariniais giedraitiškiais, Remigijus su žmona Dalia aktyviai dalyvauja miestelio gyvenime. Verslininko teigimu, bendravimas su vietos žmonėmis jiems teikia didelį džiaugsmą: smagu po maudynių ežere ant lieptelio susitikus pakalbėti apie miestelio naujienas, politiką ir kitus žmonėms rūpimus dalykus. „Šioje bendruomenėje ir aplinkinėse sodybose gyvena daug nuostabių žmonių, ant liepto susitinkame ir su sodybą čia turinčia aktore Larisa Kalpokaite, jos vyru Jonu Braškiu, kurie yra kilę iš šių apylinkių. Mums su žmona toks bendravimas yra būdas pasakyti, kad visi galime gyventi linksmiau, įdomiau, susibūrę kartu padaryti ką nors gero bendruomenei, miesteliui“, – tikino R. Lapinskas.

Prieš dešimtį metų verslininkas su žmona Dalia įkūrė labdaros ir paramos fondą, o jo veiklą nutarė koncentruoti į talentingų muzikuojančių vaikų rėmimą. Pasak Remigijaus, jiems norisi įduoti žmogui į rankas meškerę, kuria jis pats galėtų susižvejoti žuvį. Žinia, būna situacijų, kai čia ir dabar prireikia „žuvies“ – reikia padėti nelaimės ištiktam žmogui. „Tačiau pagrindinis mūsų tikslas – meškerės politika. Su žmona džiaugiamės, kad susiklosčius gyvenimui galime paremti jaunus, talentingus žmones, kurie užaugę daro fantastinį darbą – jie yra Lietuvos ambasadoriai, garsinantys mūsų šalį. Ypač džiugu stebėti smuikininkės Justinos Auškelytės, prestižinės Niujorko Juilliardo mokyklos magistrantės, jaunosios lietuvių kartos atlikėjos, karjeros kelią, prie kurio esame šiek tiek prisidėję. Pianistas Ignas Maknickas, pasirinktais instrumentais muzikuojantys jo broliai ir sesuo mums taip pat kelia begalinį pasididžiavimą“, – tvirtino R. Lapinskas.

Padėti augti ir tobulėti

Paramos fondo įkūrėjo teigimu, Maknickų šeima verta visos įmanomos paramos, kad talentingi jos vaikai galėtų gauti kuo geresnį išsilavinimą, tobulėtų dalyvaudami tarptautiniuose konkursuose, garsių atlikėjų rengiamose meistriškumo pamokose. Tėvai savo vaikams sudaro visas galimybes jų talentams klestėti, tačiau kelionės į konkursus, instrumentai kainuoja labai brangiai, vieni tėvai šios naštos nepakeltų. Maknickų šeimą remia keletas fondų, mecenatų, tarp jų – ir R. Lapinsko įkurtas fondas.

„Muzikanto – net ir jauno, tik pradedančio karjerą ar dar besimokančio – kelias yra labai įvairialypis. Jam reikia keliauti, įsigyti gerą instrumentą, rengtis festivaliams ir konkursams, skristi į juos lėktuvu, apsistoti viešbutyje ir panašiai. Tarp kitų rėmėjų mudu su žmona taip pat kiek galime prisidedame prie to, kad šie vaikai augtų ir tobulėtų, savo talentu garsintų Lietuvą. Esu įsitikinęs, kad geriausia investicija yra ugdyti jaunus talentus“, – patikino R. Lapinskas.

Verslininko teigimu, visais laikais menininkams reikėjo paramos ir pagalbos iš bendruomenės, jos narių, kurie tą pagalbą gali suteikti. Už šią paramą jie atsidėkoja garsindami šalį, tapdami jos kultūros ambasadoriais, suteikdami galimybę didžiuotis savo šalimi. Pasak R. Lapinsko, mecenatystė yra beribis ir begalinis procesas, prasidėjęs prieš šimtus metų ir, jo manymu, išliksiantis dar ne vieną šimtą metų ateityje. „Be to, tai labai malonus procesas. Šis darbas teikia malonumą, pasitenkinimą padarytu geru darbu. Todėl jį ir darome“, – šyptelėjo pašnekovas.

Unikalus smuikas atlikėjai

R. Lapinskas prisipažino, jog abu su žmona yra dideli muzikos gerbėjai, tad jiems ypač malonu, kai gali paremti savo karjerą pradedančius talentingus jaunuolius, pasirinkusius muziko kelią. Verslininkas sakė, kad klasikinė muzika, opera jam visada buvo itin artima, tad radęs progą ir galimybių padėti klasikinės muzikos atlikėjams, noriai imasi veiklos.

Prasmingiausia investicija - ugdyti jaunus talentus

Likimas jį yra suvedęs su jauna smuikininke J. Auškelyte. Jos šeima Remigijus žavisi. „Šioje šeimoje užaugo keturios nuostabios dukros, o Justina tikrai yra vis ryškiau žibanti smuiko žvaigždė. Itin malonu, kad Lietuvos Rotary klubas, kuriam ir aš priklausau, kartu su kitais garbiais šalies žmonėmis parėmė Justinos siekį profesijos aukštumų siekti prestižinėje Niujorko Juilliardo mokykloje. Ji yra viena iš nedaugelio lietuvių, kurie sugebėjo tai padaryti“, – pasidžiaugė R. Lapinskas.

Remigijus Lapinskas su žmona Dalia įkūrė fondą, remiantį talentingus muzikuojančius vaikus.

Jo vadovaujamas paramos fondas padėjo J. Auškelytei įsigyti koncertinį smuiką, pagamintą iš karbono. Instrumentai, kuriais groja klasikinės muzikos atlikėjai – labai brangūs, dažnai pagaminti prieš šimtą ir daugiau metų, trapūs ir jautrūs gamtos poveikiui. Tad norint koncertuoti atvirame ore, kai, tarkime, drėgna, reikia turėti instrumentą, kuris „nebijotų“ ne itin palankių oro sąlygų.

Naujos technologijos skinasi kelią visame pasaulyje, jos ateina ir į muzikos sritį. Karbonas – anglies pluoštas, yra gana nauja medžiaga, kuri pradėta naudoti gaminant klasikinės muzikos instrumentus. „Tikiuosi, tas karbono smuikas labai gelbėja Justinai koncertuojant atvirose salėse. Ypač malonu, kad galime prisidėti prie jauno muzikanto „stumtelėjimo“, kai jis stoja į profesionalo kelią. Esame bendravę ir su gitaros virtuozais, operos solistais, klasikinės muzikos atlikėjais, su jais ryšius palaikome iki šiol ir palaikysime ateityje“, – kalbėjo R. Lapinskas.

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGimtasis kraštasGynybaĮdomybėsKontaktai
IstorijaKomentaraiKonkursaiKultūra ir žmonėsReklama
LietuvaPasaulisRinkimų maratonasSportas
Šeima ir sveikataŠvietimas
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika