Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Ž.Pacevičius - 'tvarkiečių' pasirinkimas 

2013 sausio 28 d. 06:15
Vidaus reikalų viceministras Žimantas Pacevičius /Romo Jurgaičio nuotrauka
Vidaus reikalų viceministras Žimantas Pacevičius /Romo Jurgaičio nuotrauka

'Tvarkiečio' vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko komandoje triūsia socialdemokratų deleguotas pedagogas-politologas, 'Tvarkos ir teisingumo' pasiūlytas inžinierius bei buvęs ilgametis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas, kurį taip pat giriasi pakvietusi ši partija.

Praėjusių metų pabaigoje vos įsitaisęs vidaus reikalų ministro kėdėje "tvarkietis" D.A.Barakauskas pranešė, kad viceministru skiriamas vos prieš kelis mėnesius tarnybą baigęs STT generalinis direktorius Žimantas Pacevičius.

Dešiniosios opozicijos atstovai suskubo svarstyti, esą buvęs pareigūnas gavo postą už tai, kad jį priglobė socialdemokratai. Kai kurie valdantieji neoficialiai teigė, jog Ž.Pacevičius - prezidentės Dalios Grybauskaitės globotinis, "įtaisytas" į šalies vadovės pageidavimui atsispirti neva nesugebėjusio ministro D.A.Barakausko vadovaujamą instituciją.

"Vidaus reikalų ministerijoje mūsų partijai priklausė du viceministrų portfeliai. Vieną jų atidavėme Ž.Pacevičiui", - LŽ tvirtino "Tvarkos ir teisingumo" lyderis Rolandas Paksas.

Antro viceministro postą "tvarkiečiai" patikėjo Vilniaus savivaldybės tarybos nariui, kelių partijų bilietus turėjusiam, bet dabar savo partijos kolegai Algimantui Juocevičiui. Trečiu vidaus reikalų viceministru tapo socialdemokratų deleguotas Elvinas Jankevičius, dėl šių pareigų paaukojęs Varėnos rajono mero postą.

Nuo apačios

Buvęs STT vadovas Ž.Pacevičius, prieš kelis mėnesius atsisakęs eiti tarnybos vadovo pareigas dar vieną kadenciją, "tvarkiečio" D.A.Barakausko vadovaujamoje Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) kuruoja viešojo saugumo politikos sritį. Jis atsakingas už viešojo saugumo ir ekstremalių situacijų valdymo politikos įgyvendinimą, operatyvios bendros pagalbos teikimo Lietuvoje užtikrinimą ir administravimą, taip pat už vidaus reikalų statutinių įstaigų veiklos koordinavimą.

Visas šias sritis 49 metų viceministras yra išbandęs savo kailiu. Už pavyzdingą tarnybą ne kartą piniginėmis premijomis, vardinėmis dovanomis skatintas, vardiniu šaunamuoju ginklu, garbės ženklais apdovanotas Ž.Pacevičius pareigūno karjerą pradėjo dar 1990-aisiais Vilniaus kriminalinėje policijoje. Paskui dirbo Policijos departamento Kriminalinėje policijoje. Į 1997 metais įkurtą STT Ž.Pacevičius atėjo iš VRM tuo metu veikusios Ypatingų nusikaltimų tyrimų tarnybos.

Naujoje darbovietėje jis iš pradžių ėjo Operatyvinės veiklos valdybos viršininko pavaduotojo pareigas, vėliau tapo visos tarnybos vadovo pirmuoju pavaduotoju, kuruojančiu operatyvinį darbą. 2004 ir 2007 metais, kai iš postų traukėsi Valentinas Junokas ir Povilas Malakauskas, laikinai vadovavo STT.

2007-aisiais tuometis prezidentas Valdas Adamkus STT generaliniu direktoriumi pasirinko Ž.Pacevičių, kaip teigta, norėdamas paskatinti institucijas ugdyti lyderius ir vadovus, kad būtų sudaromos karjeros galimybės ir užtikrinamas darbo tęstinumas. Tuo metu paklaustas, ar nori vadovauti STT, pareigūnas lakoniškai atsakė: "Reikia."

Žvalgėsi valstybės tarnybos

Ž.Pacevičius - vienintelis STT vadovas, savo pareigas ėjęs visą kadenciją, iki pat 2012 metų rudens. Tiesa, apie tai, kad gali trauktis iš posto, STT direktorius buvo prabilęs 2010-ųjų pabaigoje, sulaukęs D.Grybauskaitės priekaištų dėl Lietuvoje nemažėjančios korupcijos. Tačiau per kelis mėnesius prezidentei pavyko pareigūną perkalbėti.

"Tokios diskusijos (dėl atsistatydinimo - aut.) buvo praėjusį rudenį, bet laikas praėjo ir galiu pasakyti dėl pono Ž.Pacevičiaus - jis dar daug darbų turi atlikti", - 2011-ųjų pavasarį informavo prezidentė.

Sunkiau negu dirbti Ž.Pacevičiui, regis, buvo pasitraukti iš STT. Praėjusių metų rudenį Seimo nariai tik antrą kartą balsuodami atleido jį iš pareigų. Prieš tai, prezidentei D.Grybauskaitei pateikus parlamentarams dekretą dėl STT vadovo atleidimo, šie suabejojo, ar pareigūnas tikrai nori palikti tarnybą, ir priekaištavo, esą patyrę teisėsaugininkai "išeina į gatvę" nepasiūlius jiems kitų pareigų.

Politikų, atsisakiusių atleisti Ž.Pacevičių, nesustabdė net tai, kad dar prieš kelis mėnesius jis pats tvirtino nenorįs dirbti antrą kadenciją ir yra informavęs apie tai valstybės vadovę. Beje, jau tada pareigūnas žurnalistams teigė ieškosiantis galimybių dirbti valstybės tarnyboje.

"Manau, Ž.Pacevičius turi ilgą ir gerą patirtį tiek vidaus reikalų sistemoje, tiek ikiteisminio tyrimo įstaigose. Galiu pasakyti, kad jis yra gerbiamas daugelio vidaus reikalų sistemos įstaigų pareigūnų kaip tikras profesionalas, kaip buvęs policijos sistemos pareigūnas. Ž.Pacevičiaus kompetenciją administruojant priskirtą sritį vertinu gerai. Kitų viceministrų nepažįstu. Gal jie turi kitos patirties, nes VRM yra atsakinga už daug klausimų", - LŽ sakė buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadas, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Pakvietė iš ligoninės

Kiti du vidaus reikalų viceministrai iš tiesų turi įvairios patirties, ypač prieš savaitę paskirtas 69 metų "tvarkietis" A.Juocevičius. Jis tuomečiame Kauno politechnikos institute įgijo inžinieriaus statybininko (šilumos ir dujų tiekimas) specialybę, paskui ilgus metus dirbo Vilniaus elektros skaitiklių gamykloje, o nuo 1997-ųjų pradėjo karjerą sostinės savivaldybėje.

Algimantas Juocevičius /Eltos nuotraukos
Algimantas Juocevičius /Eltos nuotraukos

A.Juocevičius dešimtmetį triūsė miesto administracijoje - ir direktoriumi, ir pavaduotoju, bet 2007-aisiais, pasikeitus sostinės politinei valdžiai, buvo priverstas trauktis. Nuo tada iki to laiko, kai buvo paskirtas viceministru, jis darbavosi buvusio partijos kolegos Juozo Raistenskio, kuris tuo metu, kaip ir A.Juocevičius, priklausė Liberalų sąjungai, tačiau dabar yra socialdemokratas, vadovaujamoje Vilniaus universiteto Vaikų ligoninėje direktoriaus pavaduotoju infrastruktūrai ir plėtrai.

"A.Juocevičius - kvalifikuotas specialistas, puikus administratorius. Įsivaizduokite - juk jis daug metų dirbo savivaldybės administracijos direktoriumi, paskui savo patirtį pritaikė mūsų ligoninėje. Jei pakalbėtumėte su žmonėmis, visi jo darbu buvo patenkinti", - aiškino J.Raistenskis.

Beje, dabar A.Juocevičius VRM dirba su kitu Raistenskiu - buvusio savo viršininko sūnumi Ervinu, "Tvarkos ir teisingumo" nariu, prieš mėnesį tapusiu ministro D.A.Barakausko patarėju.

Atsisakė mero posto

36 metų socialdemokratas E.Jankevičius, Vilniaus pedagoginiame universitete įgijęs ekonomisto ir politologo specialybes, pastaruosius kelerius metus krimto valdišką duoną: trumpai padirbėjo sveikatos apsaugos ministro liberalcentristo Algio Čapliko patarėju, tada - Seimo nario Gedimino Kirkilo padėjėju-sekretoriumi, o 2010-aisiais tapo Vilniaus merijos Turto departamento direktoriaus pavaduotoju.

2011 metų pavasarį, po savivaldybių tarybų rinkimų, Varėnos rajone pergalę pasiekusių šešių partijų susitarimu jaunajam socialdemokratui atiteko mero postas. E.Jankevičius pakeitė rajonui keturias kadencijas vadovavusį Vidą Mikalauską. Nors šio politiko atstovaujama jėga - Lietuvos centro partija - taryboje turi 11 vietų, koaliciją sudariusios partijos paliko centristus be valdžios.

Elvinas Jankevičius
Elvinas Jankevičius

"Tai gana energingas žmogus, įgijęs šiokios tokios patirties savivaldybėse - ir Vilniaus, ir Varėnos. Manau, dirbdamas Vidaus reikalų ministerijoje galės panaudoti sukauptas žinias", - atlaidžiai apie buvusį politinį konkurentą kalbėjo V.Mikalauskas.

Pasak ilgamečio mero, E.Jankevičiui, tikram miestiečiui, be to, nemažai metų praleidusiam Vokietijoje (ten baigė gimnaziją), patirtis kaimiškoje savivaldybėje buvo naudinga. "Kai pradėjo dirbti meru, jam reikėjo priprasti prie žmonių, žmonėms - prie jo. Bet E.Jankevičius bendravo gana gražiai, ir rajono gyventojų buvo priimtas", - pasakojo V.Mikalauskas. Kaip buvusio mero pranašumą jis įvardijo ir tai, kad eidamas pareigas E.Jankevičius ne važinėjo iš Vilniaus, bet Varėnoje nuomojosi būstą.

Rajono žmonės mažiau negu dvejus metus dirbusį jaunąjį vadovą turėtų atsiminti ir dėl jo dosnumo. E.Jankevičius, kurio sykiu su žmona 2011 metais deklaruotas turtas siekė daugiau kaip 2,7 mln. litų, tapęs meru dovanojo Varėnos ligoninei plataus spektro daugiafunkcį fizioterapijos aparatą. "Esu kilęs iš gydytojų šeimos, todėl sveikatos apsaugos sritis ir sveikatos įstaigų problemos man labai rūpi", - teikdamas dovaną kalbėjo E.Jankevičius.

Vidaus reikalų viceministras Žimantas Pacevičius

1984 m. - Saratovo industrinis pedagoginis technikumas, technikas-technologas.

1996 m. - Lietuvos policijos akademija (Mykolo Romerio universitetas), teisės magistras.

1984-1990 m. dirbo Vilniaus 30-ojoje vidurinėje profesinėje technikos mokykloje.

1990-1991 m. - Vilniaus m. vidaus reikalų skyriaus Kriminalinės paieškos poskyrio operatyvinis įgaliotinis.

1991-1993 m. - Lietuvos policijos akademijos Tarnybos skyriaus kuopos vadas, Akademinio skyriaus pagrindinių studijų vadas.

1993-1997 m. - Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Kriminalinės policijos Ypatingų nusikaltimų tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus vyr. inspektorius, Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus komisaras inspektorius, komisaras.

1997-1999 m. - STT Operatyvinės veiklos skyriaus poskyrio viršininkas, Operatyvinės veiklos skyriaus viršininko pavaduotojas.

1999-2000 m. - STT viršininko pavaduotojas.

2000-2007 m. - STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas.

2007-2012 m. - STT direktorius.

Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius 

2004 m. - Vilniaus pedagoginis universitetas, ekonomikos bakalauras.

2009 m. - Vilniaus pedagoginis universitetas, sociologijos magistras.

1998-2000 m. - UAB "ID-Baltic" prekybos vadovas.

2000-2002 m. - UAB "Tele 2" prekybos ir distribucijos vadovas.

2002-2004 m. - UAB "Mobilios visatos telekomunikacijos" prekybos direktorius.

2004-2006 m. - UAB Greito maitinimo tinklo direktorius.

2007-2008 m. - UAB "S Projektas" direktorius.

2008-2009 m. - sveikatos apsaugos ministro patarėjas.

2009-2010 m. - Seimo nario padėjėjas.

2010-2011 m. - Vilniaus miesto savivaldybės Turto departamento direktoriaus pavaduotojas.

2011-2012 m. - Varėnos rajono savivaldybės meras.

Vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius 

1968 m. - Kauno politechnikos institutas, inžinierius statybininkas (šilumos ir dujų tiekimas).

1969-1982 m. - Vilniaus elektros skaitiklių gamyklos inžinierius, konstruktorių biuro viršininkas.

1982-1987 m. - Vilniaus miesto Vykdomojo komiteto Prekybos organizacijų valdybos Projektavimo-technologijos biuro vedantysis konstruktorius.

1987-1997 m. - Vilniaus elektros matavimo technikos gamyklos vyriausiojo energetiko pavaduotojas, energo-remontinės tarnybos viršininko pavaduotojas.

1997-2007 m. - Vilniaus miesto savivaldybės administratorius, administracijos direktorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas.

2007-2013 m. - VšĮ Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai ir plėtrai.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika