Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Gimtasis kraštasKultūra ir žmonėsŠeima ir sveikataSportasŠvietimasĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Seimūnė Australijoje populiarins religinį turizmą 

2018 rugpjūčio 7 d. 08:00
Parlamentarės Ritos Tamašunienės komandiruotė Seimo kanceliarijos biudžetą patuštins maždaug 3 tūkst. eurų.
Parlamentarės Ritos Tamašunienės komandiruotė Seimo kanceliarijos biudžetą patuštins maždaug 3 tūkst. eurų.
Alinos Ožič nuotrauka

Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos seniūnę Ritą Tamašunienę parlamento vadovybė už mokesčių mokėtojų pinigus siunčia į ilgiau nei savaitę truksiančią komandiruotę Australijoje. Pagrindinis kelionės tikslas – Okeanijos apaštališkojo gailestingumo konferencija, kurioje parlamentarė žada pristatyti Lietuvą kaip gailestingumo kulto ištakų vietą.

Seime sulaukus kvietimo dalyvauti rugpjūčio 24–26 dienomis Melburne vyksiančioje ketvirtojoje Okeanijos apaštališkojo gailestingumo konferencijoje, kurios tikslas, kaip skelbiama renginiui skirtoje interneto svetainėje, „toliau skleisti gailestingumo šviesą keturiose Žemės dalyse ir per Dievo gailestingumą perduoti vilties žmonijai ir taikos pasauliui žinią“, parlamento valdyba nusprendė į ją deleguoti R. Tamašunienę.

Rita Tamašunienė: „Turizmo agentūrų ir kelionių organizatorių prašymu Australijoje lietuvių bendruomenė organizuoja susitikimą su manimi.“

Tiesa, ji į komandiruotę išleidžiama gerokai ilgesniam laikui – nuo rugpjūčio 16 iki 27 dienos. Aiškinama, kad ilgai truks kelionė, be to, tolimoje šalyje numatyti Seimo narės susitikimai su Australijos lietuvių bendruomene. Parlamentarės komandiruotė Seimo kanceliarijos biudžetą patuštins maždaug 3 tūkst. eurų.

R. Tamašunienės išvyka sukėlė nuostabą kai kuriems opozicijos atstovams. Pavyzdžiui, Seimo nariui Linui Balsiui kyla įtarimas, kad ši komandiruotė – paprasčiausias politinis „turistavimas“, o į ją kolegę išleidusi parlamento valdyba siekia „nei pozicijoje, nei opozicijoje“ dirbančios LLRA-KŠS frakcijos palankumo.

Šalis piligriminėms kelionėms

R. Tamašunienė Okeanijos apaštališkojo gailestingumo konferencijoje atstovaus Lietuvai, kaip gailestingumo kulto ištakų vietai. Ji priminė, kad būtent mūsų šalyje pagal sesers Marijos Faustinos Kovalskos 1934 metais patirtus regėjimus nutapytas ir Gailestingojo Jėzaus arba Dievo gailestingumo paveikslas. Be to, tokia išvyka esą aktuali ir dėl rugsėjį vyksiančio popiežiaus Pranciškaus vizito į Lietuvą. „Matyt, todėl Seimo valdyba nusprendė, kad verta pristatyti tą, ką turime geriausio, ir kas labai domina viso pasaulio tikinčiuosius“, – paaiškino ji.

Anot R. Tamašunienės, Seimo valdyba vykti į renginį pasiūlė būtent jai, nes panašia tema ji organizavo konferencijas parlamente, inicijavo religinio pobūdžio kilnojamąją parodą, kuri apkeliavo Lietuvą, buvo pristatyta Lenkijos Senate, Europos Parlamente. Politikė Melburne žada kalbėti apie religinį turizmą, piligrimystės potencialą, neatrastas turizmo galimybes Lietuvoje. „Mano pranešimas – pakviesti, pristatyti Lietuvą kaip potencialią piligrimams šalį, nedidelę valstybę, kur per trumpą laiką galima aplankyti daug vietų, susijusių su Dievo gailestingumu. Turiu parengusi ir dalomosios medžiagos – lankstinukų trimis kalbomis. Tai svarbu pabrėžti, nes tiek lietuvių, tiek lenkų bendruomenės Australijoje prisideda prie šio kongreso organizavimo“, – kalbėjo ji.

Susitiks su kelionių organizatoriais

Ar religinis turizmas į Lietuvą įdomus tolimosios Okeanijos gyventojams? R. Tamašunienė įsitikinusi, kad taip. „Gailestingumo kultas labai paplitęs į tolimas šalis, kitus kontinentus. Tačiau jo ištakos yra Europoje. Į mūsų regioną organizuojamose piligriminėse kelionėse dažniausiai apsiribojama Lenkija, kur Krokuvoje yra padarytas labai patogus, didelis piligrimų centras ir yra Adolfo Hylos nutapytas jau antrasis Dievo gailestingumo paveikslas. Jis sulaukia milijoninių turistų srautų. Yra galimybė skirti vieną ar kelias dienas Lietuvai. Turizmo agentūrų ir kelionių organizatorių prašymu Australijoje lietuvių bendruomenė organizuoja susitikimą su manimi. Jiems įdomu, kaip jie galėtų koreguoti kelionių maršrutus neaplenkiant Lietuvos“, – aiškino ji.

Vos atvykusi į Australiją R. Tamašunienė sakė dalyvausianti Moterų katalikių organizacijos rengiamoje šventėje. Joje parlamentarė taip pat žada pristatyti Lietuvą ir Vilnių. Melburne politikė taip pat susitiks su šios šalies lietuvių ir lenkų bendruomenėmis. Susitikimuose ji dalyvaus kaip Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos narė bei aptars užsienyje gyvenantiems tautiečiams aktualius klausimus. „Žmonėms įdomu referendumas dėl dvigubos pilietybės, reemigracija arba kaip Lietuva bando stabdyti emigraciją iš šalies“, – pasakojo ji.

Labai atsakinga konferencija

Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės teigimu, parlamentarų komandiruočių tikslas – tinkamai atstovauti Lietuvai. „Šiuo atveju R. Tamašunienė deleguojama labai atsakingam darbui: susitikimams su lietuvių ir lenkų bendruomenių nariais, ji skaitys pranešimą ir dalyvaus diskusijos didžiulėje ir labai atsakingoje konferencijoje. Į ją vyksta ir jo ekscelencija Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Jis labai apsidžiaugė, kad būtent R. Tamašunienė deleguota Seimo“, – sakė ji.

Valdantieji deklaruoja itin taupantys mokesčių mokėtojų lėšas, tad ar ši kelionė iš tiesų tokia prioritetinė? „Seimas labai atsakingai vertina visas komandiruotes. Nėra taip, kad nėra pinigų, yra, ir mes labai atsakingai galvojame, kur siųsti, kaip siųsti, kad valdančiųjų ir opozicijos atstovavimas būtų tinkamas. Reikia, kad Seimo nariai neužsidarytų vien Lietuvoje, o gerąją žinią parsivežtų iš kitų pasaulio šalių arba ją nuvežtų“, – kalbėjo R. Baškienė.

Nemato nei reikalo, nei naudos

R. Tamašunienės komandiruotė ir tai, kad jos išlaidoms padengti skirti mokesčių mokėtojų pinigai, nustebino Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje dirbantį L. Balsį. „Kuo čia Lietuva susijusi su Okeanija, labai sunku pasakyti. Pažiūrėjau programą, bus analizuojama praktika, kaip dieviškasis gailestingumas paveikia žmogų ir t. t. Tačiau tai yra Okeanijos regiono religinis renginys. Į jį iš Lietuvos vyksta arkivyskupas G. Grušas. Suprantama, į religinį renginį važiuoja tie, kas su tuo susiję. Kodėl ten turi važiuoti Seimo narė už mokesčių mokėtojų pinigus, kai Seimas yra valstybės, ne religinė institucija ir kokia nauda Lietuvai iš tokios kelionės? Man kyla labai daug klausimų“, – tvirtino jis.

L. Balsio neįtikino argumentai, kad dalyvauti tokiame renginyje reikia, nes mūsų šalis susijusi su gailestingumo kultu, Vilniuje gyveno sesuo Faustina, žinoma dėl savo regėjimų ir pagal juos nutapytais Gailestingojo Jėzaus paveikslais. „Tegul visi į Vilnių ir važiuoja, tegul Vilnius rengia pasaulinius kongresus, kviečia piligrimus. Kodėl reikia važiuoti į regioninį Okeanijos (net ne Europos!) renginį? Man kyla įtarimas, kad tai panašu į politinį „paturistavimą“, o galbūt rudenį, kai reikės balsuoti, R. Tamašunienės ir jos frakcijos balsas „valstiečiams“ bus mielesnis, ji bus gailestingesnė ir parems kai kuriuos jiems svarbius balsavimus. Seimo valdybą sudaro beveik vien koalicijos partneriai, išskyrus vieną opozicijos atstovę Ireną Degutienę“, – pabrėžė parlamentaras.

L. Balsys pažymėjo, kad paprastai Seimo valdyba už mokesčių mokėtojų pinigus neišleidžia parlamentarų į panašias, juolab tokias tolimas ir ilgas, komandiruotes. Nebent jie vyktų už savo pinigus. „Šiuo atveju kelionė man sukėlė didelį nustebimą, kad Seimo valdyba noriai pritarė eikvoti ne vieną tūkstantį eurų iš nenumatytoms komandiruotėms skirtų lėšų R. Tamašunienei „paturistauti“.

Kongresas trunka tris dienas, o ji ten bus vienuolika. Kitas dienas esą susitiks su lietuvių bendruomene. Tačiau rudenį Seimo ir PLB komisija pradės darbą. Visų bendruomenių atstovai, taip pat Henrikas Antanaitis iš Australijos turbūt bus Vilniuje. R. Tamašunienė, kuri (kaip ir aš) yra šios komisijos narė, turės visą ilgą savaitę, per kurią galės nuoširdžiai ilgai bendrauti apie visas Australijos lietuvių bendruomenės problemas čia, Vilniuje. Ir nėra jokios būtinybės savaitę būti Australijoje“, – sakė Seimo narys.

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGimtasis kraštasGynybaĮdomybėsKontaktai
IstorijaKomentaraiKonkursaiKultūra ir žmonėsReklama
LietuvaPasaulisRinkimų maratonasSportas
Šeima ir sveikataŠvietimas
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika