Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

10 išradingiausių Lietuvos Valstybės gimtadienio šventimo idėjų 

2017 vasario 13 d. 06:00
LŽ archyvo nuotrauka
LŽ archyvo nuotrauka

Jau penktus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visus Lietuvos piliečius ragina sumaniai paminėti Valstybės atkūrimo dieną – dalyvauti akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. LŽ atidžiai peržvelgė visas mūsų tautiečių pateiktas idėjas ir atrinko 10 išradingiausių. Tiesa, išsirinkti nebuvo lengva, nes lietuviai tikrai iniciatyvūs ir išradingi – užregistruotų įdomių idėjų jau per du šimtus ir skaičius tik auga.

Šiuo metu interneto svetainėje www.lrp.lt/vasario16 yra užregistruota 268 originalūs Valstybės gimtadienio šventimo sumanymai. Dažniausios idėjos – bendruomenių susibūrimai, eisenos, žygiai, himno giedojimas, iškilmingas trispalvės iškėlimas, koncertai, piešinių konkursai mokyklose, šachmatų ir šaškių turnyrai, protų mūšiai, sporto varžybos, šventinis bėgimas.

Tiesa, yra ir tikrai išradingų sumanymų, tokių kaip ledo ritulio varžybos žaidžiant be pačiūžų, asmenukė su Jonu Basanavičiumi, istorinės partizanų Deklaracijos pasirašymo inscenizacija ar dviejų karių savanorių žygis per Lietuvą.

Pažymėtina, kad šiemet šalies vadovė siūlo sveikinant savo šalį kartu ruoštis ir Lietuvos šimtmečiui. Tad nemaža dalis Vasario 16-ąjai paminėti skirtų idėjų yra susijusios su kitais metais vyksiančiu Lietuvos šimtmečiu, o kai kurios ir su Kovo 11-osios minėjimu.

LŽ pateikia 10 išradingiausių Valstybės gimtadienio šventimo idėjų:

1.Vienybės žygis per Lietuvą

Donatas Vaičiurgis ir Deividas Žvinklys sausio 31 dieną pradėjo Vienybės žygį per Lietuvą, kurio tikslas skatinti patriotiškumą, priminti tautiečiams Vasario 16-osios svarbą ir reikšmę Lietuvos valstybei, bei įrodyti, kad mūsų tautiečiai gali būti vieningi. Kariai savanoriai, aplankydami devyniolika Lietuvos miestų ir miestelių, dar daugiau kaimų, renka tautiečių parašus ant baltos drobės, kuri simbolizuoja Lietuvių vienybę ir patriotiškumą.

Donatas Vaičiurgis ir Deividas Žvinklys sausio 31 dieną pradėjo Vienybės žygį per Lietuvą/Sigito Strazdausko nuotrauka
Donatas Vaičiurgis ir Deividas Žvinklys sausio 31 dieną pradėjo Vienybės žygį per Lietuvą/Sigito Strazdausko nuotrauka

Žygio maršrutas: Mažeikiai, Viekšniai, Venta, Papile, Kuršėnai, Šiauliai, Kairiai, Radviliškis, Šeduva, Baisogala, Dotnuva, Kėdainiai, Jonava, Karmėlava, Kaunas, Rumšiškės, Žiežmariai, Elektrėnai, Vievis, Grigiškės, Vilnius. Galutinė žygio stotelė Trijų Kryžių kalnas, kur bus išskleista Lietuvos vėliava. Donatas ir Deividas tikisi baltą drobę su tautiečių parašais, kaip vienybės ir patriotiškumo simbolį įteikti prezidentei D. Grybauskaitei.

2. Istorinės partizanų Deklaracijos pasirašymo inscenizacija

Šioje vietoje Mėnaičiuose 1949 m. stovėjo bunkeris, kuriame buvo pasirašyta 1949 m. vasario 16-ąją istorinė partizanų Deklaracija buvo pasirašyta. Vasario 15 d. čia vyks Deklaracijos pasirašymo inscenizacija./Radviliškio viešosios bibliotekos nuotrauka
Šioje vietoje Mėnaičiuose 1949 m. stovėjo bunkeris, kuriame buvo pasirašyta 1949 m. vasario 16-ąją istorinė partizanų Deklaracija buvo pasirašyta. Vasario 15 d. čia vyks Deklaracijos pasirašymo inscenizacija./Radviliškio viešosios bibliotekos nuotrauka

1949 m. vasario 16-ąją istorinė partizanų Deklaracija buvo pasirašyta Minaičiuose, bunkeryje prie trispalvės, degant žibalinei lempai. Vasario 15 d. Minaičiuose, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio memoriale, vyks Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos pasirašymo inscenizacija. Ją pristatys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Juodis. Vaidins Šiaulių dramos teatro aktoriai. Inscenizacijos režisierius – Juozas Žibūda. Renginyje dalyvaus rekonstruktorių klubas „Partizanas“, muzikinius kūrinius atliks Radviliškio miesto kultūros centro atlikėjai.

3. Žygis pėsčiomis knygnešiu taku

Kidulių kaime esantis Kidulių dvaras Vasario 16-ąją Šakių rajone surengs žygį pėsčiomis knygnešiu taku. Renginio tikslas – paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną einant knygnešių taku, nešant literatūros ryšulėlius tokiu būdu atkuriant istorinį knygnešių veiklos momentą.

Pasak organizatorių, šiuo žygiu norima pagerbti knygnešius, kurie nepaisydami savo gyvybei gresiančių pavojų kovojo už tautos išlikimą. Taip pat vienas iš tikslų skatinti jaunimo patriotiškumą ir domėjimąsi Lietuvos istorija. Žygis pėsčiomis prasidės knygnešių taku nuo Sudargo kaimo ir tęsis iki Kidulių kaime esančio Kidulių dvaro. 12.00 val. Susirinkę Sudarge žygeiviai aplankys knygnešių tėvu vadinto kunigo Martyno Suderevičiaus kapą, uždegs žvakelę. Toliau žygis bus tęsiamas Nemuno krantais link Kidulių. Po žygio Kidulių dvare žygio dalyviams bus įteikti pažymėjimai. Taip pat žygio dalyviams ir visai Kidulių kaimo bendruomėniei skambės Kidulių dvaro gyvo garso ansamblio parengtas patriotinių dainų koncertas.

4. Žygis partizanų keliais

Butrimonių kaimo gyventojai organizuoja šiaurietiško ėjimo žygį partizanų keliais. Butrimoniškai žygiuosi į Aleksandravos kaimą Punios seniūnijoje, kur Inos Kavolynaitės– Kaškonienės ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus skyriaus iniciatyva atidengtas paminklas Dzūkų rinktinės Margio grupės štabo partizanams. Visas šiaurietiško ėjimo kelias bus paženklintas trispalvėmis vėliavėlėmis. Prie paminklo bus giedamas himnas, iškelta Trispalvė, prisiminimais pasidalins žuvusių jaunų partizanų giminaičiai.

5. Asmenukė su J. Basanavičiumi

Vilkaviškio kultūros centras pradeda renginių ciklą „Lietuvą atsinešėm į širdį“, akcija „Pasėdėk su Jonu Basanavičiumi“ yra šio projekto dalis. Akcijos dalyviai kviečiami eiti į dr. J. Basanavičiaus aikštę Vilkaviškyje ir pasidaryti asmenukę (angl. selfie) su Tautos patriarchu. Visų dalyvių surinktų nuotraukų koliažas papuoš Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginį „Tu – skambiausia daina“, kuris vyks Vilkaviškio kultūros centre kovo 11 d.

Vilkaviškio miesto gyventojai kviečiami eiti į dr. J. Basanavičiaus aikštę Vilkaviškyje ir pasidaryti asmenukę (angl. selfie) su Tautos patriarchu/etnografija.vilkaviskis.lt nuotrauka
Vilkaviškio miesto gyventojai kviečiami eiti į dr. J. Basanavičiaus aikštę Vilkaviškyje ir pasidaryti asmenukę (angl. selfie) su Tautos patriarchu/etnografija.vilkaviskis.lt nuotrauka

6. 99 vėliavos, 99 komplimentai, 99...

Šiemet sukanka 99 metai, kuomet pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, tad daugelis Vasario 16-osios sumanymų susiję su skaičiumi 99.

Telšių Nepriklausomybės aikštėje vyks kiek neįprasta vėliavos iškėlimo ceremonija: iš atskirų Lietuvos vėliavų bus formuojama bendra trispalvė. Ketinama aikštėje kartu išskleisti ne mažiau kaip 99 vėliavas.

Preilos miestelio gyventojai rengia kelionę, kurios tikslas pabūti su bendruomene ir vieningai įveikti apie 10 km pėstute . Akcijos dalyviai turės kopti į Vecekrugo kopą, kurios aukštis 622 metrai ir tai turės padaryti per 99 minutes. Viršūnėje, kaip tikriems alpinistams pridera, kelionės dalyviai paliks žymę – didelę savomis rankelėmis iš mažų dalelių gamintą vėliavą.

Jonavos miesto Santarvės aikštėje jonaviečiai, Pabėgėlių priėmimo centro gyventojai, Lietuvos ir sąjungininkų kariai, sustoję į skaičių 99 kartu sugiedos Lietuvos Respublikos himną.

Vilniaus lopšelį – darželį „Vandenis“ lankantys vaikai kartu su savo tėveliais ir auklėtojomis Lietuvos valstybės atkūrimo 99-osioms metinėms paminėti piešia, rašo, spalvina, karpo, klijuoja devyniasdešimt devynis komplimentus ir linkėjimus Lietuvai. Šia simboline akcija „99 komplimentai Lietuvai“ mažieji Lietuvos piliečiai pratinami nuo mažų dienų išradingai ir prasmingai, o tuo pačiu labai linksmai ir kūrybingai pažymėti vieną iš svarbiausių Lietuvos valstybės datų. Kiekvienas darželio auklėtinis padedamas savo tėvelių ir auklėtojų rengdamasis švęsti Vasario 16-ąją popieriaus lape kviečiamas išreikšti savo supratimą, požiūrį ir meilę Lietuvai, rašyti ir kurti komplimentus ir linkėjimus savo Tėvynei, kurioje gimė ir auga.

7. Ledo ritulys be pačiūžų

Griumblių kaime Plungės rajone jau kelis metus iš eilės vasario 16-ąją rengiamos „Netradicinio ledo ritulio varžybos seniūno taurei laimėti“. Pasirodo, šios varžybos ne veltui pavadintos netradicinėmis, mat jose žaidžiama be pačiūžų. Seniūnas parūpina vaikams ledo ritulio lazdų, kurias po varžybų vėl klijuoja, taiso ir paruošia kitoms varžyboms. Net sirgaliai stebėdami varžybas pajaučia azartą ir greitai, čia pat vietoje surinkę komandą, išeina į aikštelę.

Griumblių kaime Plungės rajone jau kelis metus iš eilės vasario 16-ąją rengiamos „Netradicinio ledo ritulio varžybos seniūno taurei laimėti“/Alinos Bružienės nuotrauka
Griumblių kaime Plungės rajone jau kelis metus iš eilės vasario 16-ąją rengiamos „Netradicinio ledo ritulio varžybos seniūno taurei laimėti“/Alinos Bružienės nuotrauka

8. Išsiųs 2000 ranka rašytų laiškų

Anykščiai sveikins Lietuvos žmones siųsdami žinią – 2000 laiškų, kuriuos parašė Anykščių krašto moksleiviai. Laiškuose jų mintys, linkėjimai, viltys ir sveikinimai savo laisvos šalies žmonėms. Šios iniciatyvos metu žinutes laiškais gaus ne konkretūs asmenys, o atsitiktiniu būdu išrinkti adresatai. Anot akcijos organizatoriaus Anykščių kultūros centro, tai vilties ir džiugesio laiškai, kurie vasario 16 dieną iškeliaus pavieniams žmonėms, įstaigoms, įmonėms. Tai reiškia, kad apdovanotas jaunųjų anykštėnų šiluma gali būti bet kuris Lietuvos gyventojas mieste, kaime, vienkiemyje.

Anykščiai sveikins Lietuvos žmones siųsdami žinią – 2000 laiškų, kuriuos parašė Anykščių krašto moksleiviai./Andriaus Falkausko nuotrauka
Anykščiai sveikins Lietuvos žmones siųsdami žinią – 2000 laiškų, kuriuos parašė Anykščių krašto moksleiviai./Andriaus Falkausko nuotrauka

9. Lietuvos vardas kitaip

Alytaus apskrities policija vasario 16-ąjai paminėti rengia akciją „Parašyk Lietuvos vardą kitaip“. Prie akcijos kviečiami prisijungti ne tik alytiškiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Organizatoriai ragina „įjungti“ fantaziją ir vardą Lietuva užrašyti išradingai, kažkaip ypatingai: išausti, numegzti, pasiūti, nulipdyti, sukonstruoti, išbėgti ar išvažiuoti, išdrožti, o gal išraižyti. Būtina visa tai nufotografuoti ir pasidalinti socialiniame tinkle „Facebook“.

Birštono miesto stadione spalvingą žodis „Lietuva“ buvo sudėliotas iš daugiau nei 400 žmonių/Birštono savivaldybės nuotrauka
Birštono miesto stadione spalvingą žodis „Lietuva“ buvo sudėliotas iš daugiau nei 400 žmonių/Birštono savivaldybės nuotrauka

O lietuviai tikrai išties išradingi – Alytuje Lietuvos vardas suspindo per visą vienuolikaaukščio namo aukštį, vienos Šilutės įmonės kolektyvas lankydamasis Italijos alpių šlaite Lietuvos vardą sudėliojo iš slidžių, Birštono miesto stadione spalvingą žodis „Lietuva“ buvo sudėliotas iš daugiau nei 400 žmonių, o Druskininkų vandens parkas Lietuvos vardą parašė naudodamas paplūdimio kėdes. Visus neįprastai parašytus, išdėliotus, sukonstruotus vardus „Lietuva“ galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/parasyklietuvakitaip/.

Išradingiausios idėjos

10. Plaukimas baidarėmis

Ukmergės dviračių mėgėjų ratas „Žaibas“ organizuoja žygį baidarėmis Siesarties ir Šventosios upėmis. Žygio metu, upėje, iš baidarių bus formuojamas Lietuvos gimtadienio skaičius „99“ ir įamžintas iš aukštesnių vietų.

Kauno VŠĮ „Vandens turistai“ organizuoja plaukimą baidarėmis Nemunu nuo Kauno hidroelektrinės iki Aleksoto tilto. Taip organizatoriai nori priminti sau ir visam Kaunui, kad yra laisvi.

Praėję metai buvo rekordiniai

Praėję akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ metai buvo rekordiniai – buvo užregistruota 650 originalių Valstybės gimtadienio šventimo sumanymų. Už idėjos originalumą, pilietiškumą, gebėjimą sutelkti ir meilės Lietuvai puoselėjimą šalies vadovė praėjusiais metais apdovanojo 20 pilietinių iniciatyvų, surengtų akcijos metu.

Šiais metais originaliausiai Vasario 16-ąją paminėjusius šalies vadovė taip pat tradiciškai pakvies į renginį Prezidento rūmuose ir įteiks nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolį – valstybės trispalvę.

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika