Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Gimtasis kraštasKultūra ir žmonėsŠeima ir sveikataSportasŠvietimasĮdomybėsRinkimų maratonas
KOMENTARAI

Kaip pasiruošti susitikimui su popiežiumi Pranciškumi 

2018 liepos 14 d. 06:00

Kodėl žmonės eina susitikti su popiežiumi? Kiekvienas turi savo motyvą, ir jis tinkamas bet koks – nesvarbu, ar einama iš meilės, ar iš smalsumo, ar iš entuziazmo nepraleisti galbūt vienintelės galimybės gyvenime.

Kai kuriems susitikimas su popiežiumi yra ir vidinio apsivalymo kelias: atleidimo, skriaudų atitaisymo, gerų darbų darymo laikas, iš naujo įsipareigojimas Bažnyčiai ir vietinei bendruomenei, tikėjimo atsinaujinimas.

Katalikams popiežius yra Jėzaus Kristaus vietininkas žemėje. Daugelis sąmoningų tikinčiųjų jaučia asmeninį ryšį su popiežiumi, seka jo kalbas, mokymą, kasdien meldžiasi už jį, atsiliepia į jo išsakytus raginimus konkrečiais veiksmais savo gyvenime ir profesinėje veikloje.

Susitikdami su popiežiumi žmonės patiria Bažnyčios vienybės jausmą, džiaugsmą jai priklausyti. Kai kuriems susitikimas yra ir vidinio apsivalymo kelias: atleidimo, skriaudų atitaisymo, gerų darbų darymo laikas, iš naujo įsipareigojimas Bažnyčiai ir vietos bendruomenei, tikėjimo atsinaujinimas.

Kai žmonės ateidavo susitikti su Jėzumi, atsitikdavo taip, kaip jie tikėdavo. Daugybė tų, kurie tikėjo, kad Jėzus gali išgydyti, pasveikdavo. Tačiau kai Jėzus nukeliavo į tėviškę, jis beveik nieko neišgydė, nes ten žmonės netikėjo Jėzumi. Buvo ir tokių, kurie atėjo susitikti priešiškai nusiteikę: fariziejai ir Rašto aiškintojai piktinosi juo, ieškojo, kaip pagauti Jėzų kalboje… Jėzaus pagauti jiems nepavyko, tačiau nužudyti pasisekė. Dar buvo žmonių, kurie eidavo nešini savo gyvenimo vargo, ir jie būdavo perkeisti, jiems buvo atleidžiamos nuodėmės, jie buvo išlaisvinami iš to, kas juos slėgė. Buvo ir smalsuolių… Ir smalsuoliams kartais pasisekdavo gauti daugiau, negu jie tikėdavosi.

Ruošiantis susitikimui su popiežiumi Pranciškumi pravartu peržvelgti savo gyvenimą, sąžiningai apsvarstyti savo santykį su Kristumi ir Bažnyčia. Tikėjime tai vadinama dvasios alkiu – leisti tam vidiniam laimės, ramybės, tiesos, gėrio, meilės, amžinybės troškimui augti, pripažinti, kad patys iš savęs jo pasotinti negalime, ir nukreipti jį į Dievą.

Ruoškimės:

• pasidomėkime informacija apie popiežių ir jo vizitą Lietuvoje. Jos rasite – https://popieziausvizitas.lt/;

• jau nuo rugpjūčio 1 dienos registruokimės parapijose ar darbovietėje (kuo skubiau) arba tiesiog internetu.

Popiežius Pranciškus sako: „Būk atsakingas už šį pasaulį ir už kiekvieno žmogaus gyvybę. Atsimink, kad kiekviena skriauda vargstančiam žmogui yra gili žaizda, sumenkinanti ir tavo orumą. (...) Krikštu tavo gyvenimas buvo panardintas Trejybės slėpinyje, ir tu priklausai Jėzui. Ir jei kurią nors dieną tave ištiktų baimė, jei pagalvotum, jog blogio yra per daug, kad jį būtų galima įveikti, paprasčiausiai atsimink – tavyje gyvena Jėzus. Ir jis per tave savo romumu nugalės visus žmogaus priešus – nuodėmę, neapykantą, nusikaltimus, smurtą, visus mūsų priešus.

Jėzus mums dovanojo tamsoje spindinčią šviesą: gink ją, saugok. (...) Nebijok svajoti! Svajok apie dar nematomą pasaulį (...). Viltis mums padeda tikėti kūrinija, kuri driekiasi iki pat galutinio išsipildymo, kai Dievas bus viskas visuose. Žmonės, sugebantys svajoti, padovanojo mums mokslo ir technologijos išradimus. Jie keliavo per vandenynus, per šalis, kurių niekas dar nebuvo matęs. Viltimi gyvenę žmonės nugalėjo vergystę, sukūrė šioje žemėje geresnes gyvenimo sąlygas. Pagalvok apie juos.

Taikink žmones, neklausyk neapykantą ir nesantaiką kurstančių balsų. Visi žmonės, kad ir kokie skirtingi būtų, sukurti gyventi kartu. Kai nuomonės išsiskiria, būk kantrus. Ateis diena, kai suprasi, kad kiekvienas turėjo po dalelę tiesos. (...) Gerbk kitų pasirinkimus, tiesius ir vingiuotus, nes kiekvienas žmogus turi savitą istoriją.

Niekada negalvok, kad kova, kurią dabar kovoji, yra nereikalinga. Nemanyk, jog gyvenimo pabaigoje laukia tik nugarmėjimas į dugną, nes mumyse tvinksi absoliuto sėkla. (...) Kad ir kur būtum, visada dirbk! Jei guli ant žemės, kelkis! Pargriuvęs negulėk (...) Nesėdėk, leiskis į kelionę! Jei tave kausto nuobodulys, išsklaidyk jį gerais darbais! Jei jautiesi tuščias ar bejėgis, melsk Šventąją Dvasią, kad ji užpildytų tavo tuštumą.“

Sesuo Rasa Fausta Palaimaitė yra Kauno apskrities policijos kapeliono asistentė

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGimtasis kraštasGynybaĮdomybėsKontaktai
IstorijaKomentaraiKonkursaiKultūra ir žmonėsReklama
LietuvaPasaulisRinkimų maratonasSportas
Šeima ir sveikataŠvietimas
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika