Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Gimtasis kraštasKultūra ir žmonėsŠeima ir sveikataSportasŠvietimasĮdomybėsRinkimų maratonas
GIMTASIS KRAŠTAS

Naujas Palangos koziris – modernus baseinas 

2019 vasario 27 d. 12:20
25 m ilgio aštuonių plaukimo takelių baseinas atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus. / Aldo Teno nuotrauka
25 m ilgio aštuonių plaukimo takelių baseinas atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus. / Aldo Teno nuotrauka

Kovo 1-ąją po dvejus metus trukusių statybų pagaliau duris atvers Palangos baseinas su viešąja pirtimi, sveikatingumo centru, treniruoklių sale.

Daugiau kaip 3,5 tūkst. kv m. ploto pastato, inžinerinių komunikacijų, papildomos susisiekimo infrastruktūros kaina – 6,2 mln. eurų (valstybės ir Palangos miesto savivaldybės lėšos).

Turizmo specialistai įsitikinę, kad atsiradus moderniam baseinui Palangoje prasidės nauja kurortinė era, nes miestiečiai ir poilsiautojai turės puikias galimybes lepintis vandens pramogomis prastu oru bei šaltuoju metų laiku.

„Palangai tai yra didelis įvykis, daug metų kurorte nebuvo viešojo baseino, o dabar įgyvendinome vieną savo svajonių. Baseinas pirmiausia skirtas mūsų moksleiviams. Jie galės mokytis plaukti pamokų metu. Paradoksalu, kad iki šiol prie jūros gyvenantys vaikai neturėjo vietos, kur galima išmokti plaukti. Žinoma, labai kviečiame baseine lankytis ir visus palangiškius, poilsiautojus. Pastačius baseiną Palangoje turėtų rastis ir nauja sporto šaka, bus steigiami papildomi etatai plaukimo treneriams“, – „Lietuvos žinioms“ komentavo kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

Ne tik baseinas

Baseino statybų sklype (Kretingos g. 23) pradžią žymėjusi simbolinė kapsulė įkasta 2017-ųjų rugpjūtį. Šių metų kovo 1 dieną naujutėlaitis objektas tarp Vlado Jurgučio pagrindinės ir Palangos pradinės mokyklų bus oficialiai atidarytas. Tiesa, tą dieną nuo 14 iki 20 val. norintieji paplaukioti to daryti dar negalės: žmonės kviečiami susipažinti su baseino erdvėmis ir apžiūrėti sveikatingumo paslaugų zoną. Visomis paslaugomis bus galima naudotis kiek vėliau nuo kovo pradžios.

Anot Palangos miesto savivaldybės administracijos, pastate suformuotos keturios patalpų zonos: baseinų, sveikatingumo zonos (SPA), viešoji pirtis ir sporto bei treniruoklių salė.

Įrengtas 25 m ilgio aštuonių plaukimo takelių baseinas atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus, todėl jame bus galima rengti plaukimo varžybas, taip pat ir tarptautines.

Greta sportinio baseino įrengtas 13 m ilgio ir 6 m pločio 2 takelių baseinas, skirtas vaikams mokytis plaukti. Baseinų zonoje yra 150 vietų tribūnos žiūrovams, kabinetai treneriams, medicinos personalui ir teisėjams.

Netrukus bus galima lankytis naujame Palangos baseine. / Jurgitos Vanagės nuotrauka
Netrukus bus galima lankytis naujame Palangos baseine. / Jurgitos Vanagės nuotrauka

Sveikatingumo zonoje įrengti 125 kv. m ir 18 kv. m ploto pramoginiai baseinai suaugusiesiems ir vaikams, ten bus keliolika pramoginių įrenginių, masažinės sistemos, moderni apšvietimo sistema, baseinėlis kūdikiams. Atskiroje 22 kv. m sūkurinėje vonioje tilps apie 15 pramogautojų. Šioje zonoje įrengti penki dušai, dvi modernios garinės pirtys ir viena pirtis su natūralia Himalajų druskos sienele.

Baseinų ir SPA zonose vienu metu galės lankytis 250 žmonių (tiek įrengta persirengimo vietų atskirose vyrų ir moterų persirengimo patalpose).

Sklypo šiaurinėje dalyje įrengta 10 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su modernia dviejų vietų elektromobilių įkrovimo stotele. Gretimame sklype – 65 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Tarp baseino ir automobilių stovėjimo aikštelių papildomai nutiestas kelias įvažiuoti į šias aikšteles.

Viso projekto įgyvendinimas (jo parengimas, statybos darbai, techninė priežiūra ir kitos išlaidos) finansuotas valstybės biudžeto (3 mln. 550 tūkst. eurų), Kelių priežiūros ir plėtros programos (300 tūkst. eurų) bei Palangos miesto savivaldybės biudžeto ir paskolos (2 mln. 350 tūkst. eurų) lėšomis.

Kainų mozaika

Baseine įrengtos dvi modernios garinės pirtys ir viena pirtis su natūralia Himalajų druskos sienele. / Jurgitos Vanagės nuotrauka
Baseine įrengtos dvi modernios garinės pirtys ir viena pirtis su natūralia Himalajų druskos sienele. / Jurgitos Vanagės nuotrauka

Vasarį Palangos miesto taryba patvirtino baseine teiksimų paslaugų kainas. Objektą patikėta valdyti savivaldybės VšĮ „Palangos investicijų valdymas“.

Valandą plaukti baseine suaugusiam žmogui darbo dienomis kainuos 5 eurus, savaitgaliais – 6 eurus. Dvi valandos – atitinkamai 7 ir 8 eurus.

Baseinų ir SPA zonose vienu metu galės lankytis 250 žmonių.

Mėnesio abonementas (2 val. trukmės apsilankymai) darbo dienomis iki 17 val. – 40 erų, neribotas – 50 eurų. Pasirašius metinę sutartį mėnesio abonementas bus pigesnis (darbo dienomis – 30 eurų, neribotas – 40 eurų).

Vietos politikų sprendimu bus taikoma ir nemažai nuolaidų. 20 proc. nuolaida – šeimai, senjorams, neįgaliam asmeniui ir jį lydinčiam žmogui, 30 proc. – moksleiviams ir suaugusiesiems su Palangiškio kortele. Šią kortelę turintiems vaikams nuo 7 iki 15 metų, taip pat senjorams nustatyta 50 proc. nuolaida. Tokia pati nuolaida bus taikoma ir vaikams nuo 4 iki 6 metų be Palangiškio kortelės.

Nemokamai baseinu galės naudotis vaikai iki 3 metų, Palangos miesto savivaldybės gyventojų mokymo plaukti programų dalyviai.

Galima palyginti: nuo praėjusiųjų metų gruodžio veikiančiame Klaipėdos baseine darbo dienomis iki 17 val. suaugusiam žmogui vienkartinis 3 val. apsilankymas kainuoja 7 eurus, visą dieną ir savaitgaliais – 10 eurų. Vaikams nuo 4 iki 15 metų 3 val. trukmės apsilankymas baseine darbo dienomis – 7 eurai, visą dieną ir savaitgaliais – 4 eurai. Atskiri įkainiai taikomi šeimoms su vaikais.

Palangoje 2 val. trukmės apsilankymas baseine ir sveikatingumo paslaugų sektoriuje suaugusiajam darbo dienomis kainuos 10 eurų (savaitgaliais – 11 eurų). Viešosios pirties (1 val.) paslauga suaugusiam žmogui – 4 eurai (2 val. – 6 eurai). Žmonių iki 20 asmenų grupei 1 val. pirtyje kainuos 25 eurus (2 val. – 45 eurus).

Mokys plaukti

Kurorto meras Š. Vaitkus akcentavo, kad uždarius kadaise veikusius ir vyresniajai kartai puikiai pažįstamus Palangos baseinus „Linas“ ir „Jūratė“, tokio tipo objekto labai reikėjo.

„Didžiausias šalies kurortas neturėjo viešojo baseino... Vienas pagrindinių jo statybos tikslų – išmokyti mūsų miesto vaikus plaukti. Palangoje mokosi apie 2,5 tūkst. moksleivių, iš jų apie 1 tūkst. – pradinėse klasėse. Tad atidarius baseiną plaukimo pamokos vaikams bus privalomos. Tai svarbu ne tik dėl būtinybės prie jūros gyvenantiems vaikams mokėti plaukti, bet ir dėl bendros situacijos – šiuolaikiniai vaikai labai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, iškrypsta jų stuburas, o plaukimas – puiki fizinio lavinimo disciplina augančiam žmogui. Baseinas bus naudingas ir senjorams, jų mieste – apie 9 tūkstančius“, – kalbėjo kurorto vadovas.

Jis neslėpė, kad pirmiausia šis objektas skirtas patiems palangiškiams, bet jame laukiami ir visi kurorto svečiai.

„Pastatytas kompleksas – viena priemonių kovoti su sezoniškumu. Palangoje yra vandens pramogų, tačiau jos teikiamos viešbučiuose. Tenykštės kainos – ne visiems įkandamos, tad viešasis baseinas su pirtimis, SPA bus alternatyva“, – teigė meras.

Š. Vaitkus tikino, kad baseinas turės išsilaikyti pats, nors jame ir nėra daug erdvės komercinėms patalpoms.

„Dar nežinome, kokios bus to objekto sąnaudos, išlaikymo išlaidos, bet džiugina tai, kad pastatas – labai modernus, A energinio naudingumo klasės. Ant stogo – saulės baterijos, kuriomis bus šildoma dalis dušuose naudojamo vandens. Pačiame baseine įrengti plaukimo takus uždarantys „sarkofagai“, taip bus sutaupoma iki 40 proc. šilumos. Jei vienu metu nereikės visų 8 plaukimo takų, veiks tik tie, kuriuose žmonės plaukios, o kiti bus uždaryti taupant šilumą“, – niuansus dėstė jis.

Sezoniškumas nyksta

Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Rasa Kmitienė „Lietuvos žinioms“ teigė, kad kurortas po truputį žengia į naują epochą.

„Anksčiau sakydavome, kad Palangoje yra sezono ir ne sezono metas, o dabar jau ryškėja visiškai kitokia situacija, kai galima išskirti aktyvųjį ir pasyvųjį turistinius sezonus. Vasarą žmonės plūsta į paplūdimius, leidžia laiką aktyviai, o šaltuoju metų laiku tie turistiniai srautai nenutrūksta, tik pasikeičia lankytojų poreikiai. Svečiai atvyksta sveikatinimosi tikslais, ramiai pailsėti. Toks objektas kaip baseinas su pirtimis, SPA kaip tik ir buvo reikalingas. Jis kurortui sukurs papildomą pridėtinę vertę“, – sakė ji.

Turizmo specialistė neslėpė, kad žmonėms teiraujantis apie galimybę paplaukioti baseine anksčiau tekdavo suktis iš padėties.

„Kol nebuvo baseino, nukreipdavome svečius į netoli Šventosios, Kretingos rajone, esantį poilsio ir sveikatingumo kompleksą „Atostogų parkas“, taip pat į viešbučius, kurie teikia vandens pramogų paslaugas. Dabar didžiuodamiesi galėsime pasiūlyti apsilankyti naujajame baseine, jį galima pasiekti pėsčiomis“, – dėstė ji.

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGimtasis kraštasGynybaĮdomybėsKontaktai
IstorijaKomentaraiKonkursaiKultūra ir žmonėsReklama
LietuvaPasaulisRinkimų maratonasSportas
Šeima ir sveikataŠvietimas
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika